/

About wellness

Luxury relaxation in complete privacy in the shadow of Ještěd Mountain
Relax, please. Close your laptop, put your phone away and forget the worries of your everyday life – in the spacious hot tub, luxurious saunas, under the tropical rain showers or as you gaze at the harmonisation wall of Norwegian moss.

Hotel guests and members of the public are free to switch off completely in our private spa. People from all around Liberec regularly recharge their batteries here. And we are happy to prepare a customised experience for everyone.

You can celebrate a birthday or anniversary, or even propose here. We’ll arrange everything you need to take your sweetheart’s breath away – a bouquet, champagne, candles, flowers, the engagement ring, your favourite tunes...

Treat yourself to 180 minutes of bliss at 9 a.m. – noon, 1 p.m. – 4 p.m., 5 p.m. – 8 p.m., or 9 p.m. – midnight. Or pamper yourselves for a full 11 hours and experience a wonderful night of luxurious relaxation.

FACILITIES

 • luxury hot tub with illuminated surface
 • wall of real Norwegian moss
 • Finnish sauna with extra wide benches
 • infrared sauna with salt wall
 • comfortable bed
 • experiential rain showers
 • chairs to lounge in
 • bar seating with a view of the hot tub
 • smart TV
 • audio system with subwoofer
 • Netflix, YouTube Premium, Spotify Premium, O2 TV Sport
 • wellness bar (extra charge)
 • audio system with Bluetooth (3x)
 • smart lighting system
 • individual settings – temperature, lighting, audio
Pokoje, postele, vířivky, sauny a prostory, které si zamilujete...
DAY AND NIGHT WELLNESS
Wonderful relaxation after a night shift, a much-needed break from babysitting, a pleasant get-together with friends or a unique place to meet discreetly where you won’t be disturbed. How you use the day spa is entirely up to you.

You’ll have it for 3 hours of comfort, romance, or passion all to yourself. Here, you will find maximum comfort, relaxation, and privacy. And maybe even a bite to eat to really enjoy your stay... In fact, you can order champagne, sparkling or still wine, wine, coffee, or homemade cakes.

Enjoy the private SPA in the intervals 9:00 AM - 12:00 PM (for the morning interval you can order a great breakfast), 1:00 PM - 4:00 PM, 5:00 PM - 8:00 PM and 9:00 PM - 12:00 PM
BOOK YOUR RELAXATION
100% RELAXATION AND CLEANLINESS
Maintaining the highest level of hygiene standards is our absolute priority. We analyse the water in the hot tub 24 hours a day using measuring probes. Based on the results, we dose the amount of chlorine and special chemicals to keep it crystal clear. The overflow channel and sand filter, which we clean manually, also comes in handy here. Obviously, we also take the utmost care of the rest of the spa, too.

Rádi zajistíme romantickou výzdobu, čerstvé květiny, vychlazený sekt, dárkový koš, občerstvení nebo předem vybranou hudbu. Díky tomu tady prožijete jedinečné zásnuby, oslavy, rande či srazy opravdu na míru.
This is the reason why there is always an hour’s break between intervals. During this time, we take away the towels and other garments used, rub the sauna benches down with special disinfectant, change the bed and disinfect the cushions. We also wipe down the entire area, including the saunas, with clean water and disinfectant, polish the showers and sweep the changing rooms. By the time you enter for your session, you wouldn’t know that anyone had been here before you. So there’s nothing to stop you from completely switching off and having a great time.


OVERNIGHT WELLNESS
A unique celebration, a breath-taking proposal, or a great gift to someone who deserves only the best. A whole night in a private spa is an extraordinary experience to remember.

From 9 p.m. to 8 a.m. you will have plenty of time to enjoy the hot tub, Finnish and infrared sauna, a comfortable bed, a fully stocked bar, and TV. We will be happy to prepare flowers, sparkling wine, romantic decorations, a gift basket, your favourite music, or any other surprise of your choice so the time you spend here is absolutely flawless. The price of the all-night spa includes a fabulous breakfast.

RECOMMENDED: If you want to enjoy your stay even more, we recommend booking the morning interval on top of the overnight wellness in time, so you won’t have to get up early in the morning – instead, you’ll be able to return to the spa after breakfast to enjoy that extra experience.
BOOK YOUR RELAXATION

HOW YOU PAY IS UP TO YOU

01
01

On-line platba je tím nejjednodušším a nejrychlejším způsobem, jak můžete vaši rezervaci uhradit. Stačí, když v rezervaci jako způsob platby zvolíte právě tuto metodu. Jakmile rezervaci odešlete, tak budete přesměrováni na platební bránu, kam jednoduše zadáte požadované údaje karty. Po úspěšném zaplacení vám rezervaci potvrdíme. Pokud byste měli s platbou jakýkoliv problém, tak prosím nevytvářejte novou rezervaci, ale kontaktujte nás telefonicky či mailem. My vám obratem pošleme nový odkaz pro on-line platbu, případně údaje pro platbu převodem.


02
02

Pokud byste chtěli příspěvek od zaměstnavatele na rekreaci uplatnit právě u nás, budeme jen rádi a se vším vám ochotně pomůžeme. V rezervaci prosím zvolte platbu bankovním převodem a do kolonky „Máte nějaký speciální požadavek?“ nám napište, že byste k úhradě rezervace chtěli využít FKSP.

 

Abychom vám mohli fakturu pro zaměstnavatele vystavit, budeme od vás potřebovat kompletní fakturační údaje zaměstnavatele, text požadovaný na faktuře a také informaci o tom, jakou částku chcete tímto způsobem hradit. Tyto informace můžete vložit přímo do této poznámky, případně zvlášť do e-mailu info@hotelfenix.cz. Pokud nebudete chtít příspěvek využít na celou rezervaci, můžete zbývající částku uhradit on-line či převodem, údaje vám zašleme po obdržení rezervace.

 

Pokud je však váš příspěvek vyšší než cena rezervace, můžete tento rozdíl využít na konzumaci ve wellness, ubytování v hotelu Fénix, případě v našem samoobslužném lobby baru. Pamatujte, že u nás můžete FKSP využít nejen na uhrazení samotné rezervace wellness, ale také doplňkových služeb přiobjednaných k rezervaci, tedy například občerstvení, sektu či květiny pro drahou polovičku.


03
03

Pokud vám vyhovuje platba bankovním převodem, zvolte prosím v rezervaci právě tento způsob platby. Po odeslání rezervace vám na zadaný e-mail dorazí instrukce k platbě. Berte prosím v potaz, že jako termín splatnosti je vždy nastaven následující den. Pokud nebude Vaše rezervace v tomto termínu uhrazena, dojde k jejímu zrušení. O případném zrušení budete informování e-mailem a SMS zprávou.


04
04

Dostali jste dárkem poukaz do našeho Nordic Spa a rádi byste jej využili? Není problém. Postačí, když si vyberte termín, který by vám nejvíce vyhovoval, a jako způsob platby zvolíte bankovní převod. Do kolonky „Máte nějaký speciální požadavek?“ nám prosím nezapomeňte uvést číslo či kód vašeho poukazu.

 

Jakmile nám vaše rezervace dorazí, tak vám ji potvrdíme a poukaz uplatníme. Pokud byste si chtěli k rezervaci přiobjednat jakékoliv doplňkové služby, tak je jednoduše navolte do rezervace a my vám po obdržení rezervace zašleme údaje k jejich platbě. Dárkové poukazy zakoupené před 1. 2. 2023 v hodnotě 2 500 Kč lze využít i na interval od 13 do 16 hodin a od 17 do 20 hodin v ceně 3 000 Kč.


05
05

Váš poukaz z Amazing Places můžete u nás uplatnit nejen na ubytování, ale také na Nordic Spa, a to včetně doplňkových služeb. Nejdříve si vyberte termín, který by se vám nejvíce líbil a poté v rezervaci zvolte platbu převodem. Do kolonky „Máte nějaký speciální požadavek?“ nám prosíme napište kód vašeho poukazu a jeho hodnotu.

 

Je-li hodnota vašeho poukazu nižší než částka za rezervaci, zašleme vám po obdržení rezervace údaje k platbě doplatku. V opačném případě, tedy pokud je hodnota vašeho poukazu vyšší než cena rezervace, můžete tento přeplatek využít na konzumaci ve wellness, případně v našem hotelovém lobby baru.


06
06

Pokud vám v šuplíku leží papírové poukázky Sodexo, Edenred či UP u kterých nevíte, co s nimi, tak můžete rovnou přejít do našeho rezervačního systému. Jednoduše si zvolte den a čas vaší návštěvy Nordic Spa a jako způsob platby vyberte bankovní převod. Do kolonky „Máte nějaký speciální požadavek?“ nám prosím uveďte jaké konkrétní poukázky a v jaké hodnotě máte.

 

Až nám vaše rezervace dorazí, tak vám ji potvrdíme a poskytneme vám další informace. Jestliže budete chtít takto hradit pouze část rezervace, pošleme vám odkaz pro on-line platbu nebo podklady pro bankovní převod. Berte prosím v potaz, že při využití papírových poukázek může být vyžadována platba celé částky předem jako garance.


07
07

Pokud byste k úhradě vaší rezervace chtěli použít kartu Sodexo, není to problém. Jednoduše si vyberte termín Nordic Spa, který se vám nejvíce zamlouvá, a poté zvolte jako způsob platby bankovní převod. Do kolonky „Máte nějaký speciální požadavek?“ nám prosím napište, že byste chtěli využít kartu Sodexo a připište rovnou její číslo.

 

Nezapomeňte také uvést, jakou částku chcete tímto způsobem hradit, zda celou rezervaci, či pouze její část. Pokud nechcete takto hradit celou rezervaci, pošleme vám následně odkaz pro on-line platbu či údaje pro platbu převodem. Jakmile nám vaše rezervace dorazí, tak vám ji potvrdíme a číslo vaší karty zadáme do systému.

 

Ihned poté vám na telefonní číslo uložené ve vašem Sodexo účtu, který najdete na www.sodexo-ucet.cz, dorazí SMS s ověřovacím kódem, který od vás pro dokončení transakce budeme potřebovat. Zkontrolujte si prosím před odesláním rezervace, zda máte ve své Sodexo účtu správně zadané telefonní číslo včetně předvolby. Takto můžete hradit nejen samotnou rezervaci Nordic Spa, ale také doplňkové služby k rezervaci, takže toho neváhejte využít.


08
08

Pokud vlastníte kartu Edenred, můžete s ní uhradit rezervaci přímo on-line, jelikož funguje jako klasická platební karta. Zvolte si termín wellness, který se vám nejvíce zamlouvá, a jako způsob platby zvolte platbu on-line. Po dokončení rezervace budete přesměrování na platební bránu, kam zadáte potřebné údaje.

 

Jakmile rezervaci a potvrzení o zaplacení obdržíme, tak vám rezervaci potvrdíme. Pamatujte, že kromě samotného wellness je možné takto hradit rovněž veškeré doplňkové služby, které si k rezervaci přiobjednáte.


09
09

Jedním z benefitů, který můžete pro úhradu rezervace Nordic Spa použít, je Up Gallery Beta. Pokud vlastníte kartu s čipem, je možné s ní uhradit rezervaci přímo on-line. Jestliže byste tímto způsobem chtěli hradit pouze část rezervace, tak prosím zvolte platbu bankovním převodem a do kolonky „Máte nějaký speciální požadavek?“ uveďte, že máte tento typ karty a že chcete touto metodou hradit pouze určitou částku.

 

Po obdržení rezervace vám pošleme odkaz pro on-line platbu a také podklady pro platbu doplatku. Jestliže vlastníte kartu bez čipu, tak prosím zvolte platbu převodem a do kolonky pro poznámku napište, že chcete využít Up Gallery Beta kartu bez čipu, a připište prosím její číslo. Nezapomeňte nám prosím také uvést, jakou částku chcete takto hradit. Na případný doplatek vám zašleme odkaz pro on-line platbu či údaje pro bankovní převod.

 

Jakmile zadáme číslo vaší karty do systému, tak vás budeme kontaktovat z důvodu sdělení PIN kódu pro ověření transakce. O jejím úspěšném dokončení vás budeme informovat e-mailem. Tento benefit lze uplatnit jak na rezervaci wellness, tak na doplňkové služby, mezi kterými najdete například přípravu vychlazeného vína či sladkého dárečku pro váš doprovod.


010
010

Další z benefitů, který můžete využít k úhradě vaší rezervace Nordic Spa, je Benefit Plus. Jednoduše si vyberte termín, kdy k nám dorazíte, a v rezervaci zvolte platbu bankovním převodem. Do kolonky „Máte nějaký speciální požadavek?“ uveďte, že chcete využít Benefit Plus, a připište, v jaké částce. Po odeslání rezervace se již můžete přihlásit do svého účtu na www.benefit-plus.cz a vytvořit objednávku na danou částku k nám do hotelu.

 

Jakmile tuto objednávku obdržíme, tak vám její přijetí potvrdíme. Pokud nebudete chtít tímto způsobem hradit celou rezervaci, pošleme vám pro uhrazení doplatku odkaz pro on-line platbu či údaje pro platbu převodem. Nezapomeňte, že tímto způsobem lze hradit nejen samotnou rezervaci wellness, ale také doplňkové služby, tedy například romantickou přípravu, sekt či dárkovou krabici pro partnera či partnerku.


011
011

Pokud jste z Liberce či okolí a vyhovuje vám platba v hotovosti, tak se u nás můžete kdykoliv zastavit. Rezervaci Vám pomůžeme vytvořit přímo na místě, případně si ji můžete vytvořit sami již před příchodem k nám, avšak pamatujete prosím, že splatnost rezervace činí 1 den, poté dojde v případě jejího neuhrazení ke zrušení.

 

Pokud chcete využít tento způsob platby, tak prosím zvolte v rezervaci platbu bankovním převodem a do kolonky „Máte nějaký speciální požadavek?“ nám uveďte, že byste chtěli rezervaci zaplatit u nás na recepci. Rezervaci vám potvrdíme a poprosíme vás o napsání přibližného času, kdy vás budeme moci u nás očekávat.


Let off some steam in the shadow of Ještěd Mountain
+420 774 108 430

info@hotelfenix.cz

ABOUT US FAQs RESERVATIONS CONTACT

Fénix Wellness Hotel, Ještědská 279, Liberec 19, 46008, GPS 50°44'21.01"N 15°01'01.60"E E

© 2022 Hotel Fénix, všechna práva vyhrazena

Designed and developed by 5Q, spol. s r.o
Cookies
Webové stránky používají cookies, díky kterým je prohlížení stránek příjemnější a snazší. Ke zpracování některých cookies potřebujeme od vás souhlas, který dáte kliknutím na "Přijmout vše", nebo nastavte jednotlivě v "Nastavení souborů cookie“. Více informací najdete zde.

Nastavení souborů cookie     Přijmout vše     Odmítnout vše